• امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
0

خبر جدید سخنگوی دولت در مورد حقوق کارگران

  • کد خبر : 9314
  • 15 اسفند 1402 - 17:51
خبر جدید سخنگوی دولت در مورد حقوق کارگران
بهادری جهرمی گفت: امیدواریم برای سال آینده تصمیم مناسبی بابت افزایش حقوق کارگران داشته باشیم.

به گزارش اقتصادران، علی بهادری در نشست خبری با تقدیر و تشکر از مردم برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان گفت: این حضور بار مسئولیت و تکلیف مسئولان را مضاعف  می‌کند.

سخنگوی دولت عنوان کرد: آن دسته از عزیزان هم  به هر دلیلی ترجیح دادند در انتخابات شرکت نکنند و گلایه داشتند انشاالله گلایه‌های‌شان هرچه سریع‌تر برطرف شود تا امکان مشارکت این عزیزان در انتخابات فراهم شود.

وی با اشاره به روز درختکاری گفت: طرح مردمی یک میلیارد درخت طرح این دولت بود که امیدواریم تا پایان ۴ سال اول این طرح تکمیل شود. با آمار وزارت جهاد کشاورزی چیزی حدود ۲۵۰ میلیون اصله نهال کاشته شده است که امیدواریم این طرح ادامه داشته باشد

بهادری جهرمی درباره حضور ایران در سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز و سفر رئیس جمهور به الجزایر گفت: علاوه بر شرکت در اجلاس صادر کنندگان گاز و توافق با مقامات الجزایری که صورت گرفت، همچین  دیدارهای دوجانبه با روسای جمهوری تونس، بولیوی، عراق و امیر قطر و موزانبیک انجام شد و درباره جنایات رژیم صهیونیستی هم بحث شد.

سخنگوی دولت درباره حقوق کارگران گفت: افرایش حقوق کارگران در شورای عالی کار مشخص می‌شود که یک نهاد مبتنی بر ۳ جانبه گرایی است و یک بخشی نمایندگان دولت هستند امیدواریم بتوانیم هم جبران معیشت قشر کارگران و هم کمک به کارفرمایان را داشته و بتوانیم یک افزایش حقوق مناسب برای کارگران داشته باشیم. یعنی هم جبران هزینه تورمی برای کارگران باشد و در عین حال عاملی برای رشد تورم نباشد، امیدواریم برای سال آینده تصمیم مناسبی بابت افزایش حقوق کارگران داشته باشیم.

وی درباره سفرهای نوروزی بیان کرد: از امروز ستاد سفرهای نوروزی با ۲۴ دستگاه آغاز به کار کرد که با محوریت وزارت گردشگری است، در همین راستا یکی از مصوبات اخیر دولت اعطای مجوز به وزات راه برای استفاده از روش های مختلف تامین مالی بانکی و حتی غیر نقدی برای بهسازی و نوسازی جاده ها بود و پیش از آغاز سفرهای نوروزی این فرآیند نوسازی آغاز شده است.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
روش تحویل سکه به دارندگان اوراق سلف بانک مرکزی

سخنگوی دولت درباره انتخابات اخیر و مجلس آینده گفت: باتوجه به حجم بسیار گسترده تخریبی که از سوی دشمنان صورت می‌گرفت تا از حضور مردم جلوگیری کنند، این حضور یک “نه” بسیار بزرگ بود. دولت تلاش کرد نقش خود را با توجه به فرامین رهبری ایفا کند. الحمدالله این دوره کمترین شکایت وجود داشت. رقابت خوبی صورت گرفت و برای هر کرسی ۵۲ نفر وجود داشت. همه مجالسی که متکی به آرای مردم هستند، صلاحیت‌های قانونی را از نگاه قانونی اساسی دارند. امیدواریم مجلس با تدبیر، کارشناسی و واقع گرایی به ویژه به اولویت های اقتصادی مردم بپردازد.

وی درباره اقدامات دولت درخصوص سیل سیستان و بلوچستان گفت: وزیر کشور در استان حضور داشتند و اختیارات ویژه داشتند. در جلسه هیات وزیران هم مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان تنخواه اولیه تصویب شد که در اختیار استان قرار گیرد تا میزان نهایی خسارت بررسی شود. ۶۴ روستا قطعی برقی پیدا کردند که الحمدالله برق آنها وصل شد. مسأله آبرسانی روستاها عموم شان برطرف شده است. حدود هزار خانوار اسکان پیدا کردند. بخشی از محورها بازگشایی شدند و حدود ۱۰ محور باقی مانده است که بازخواهند شد.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نرخ تورم گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه به ۳۵ درصد رسیده است و دولت در تلاش است شوک‌های اقتصادی را مهار کند.

بهادری جهرمی درباره انتخابات اخیر و مجلس آینده گفت: باتوجه به حجم بسیار گسترده تخریب که صورت می‌گرفت و جلوگیری کنند از حضور مردم، این حضور یک “نه” بسیار بزرگ بود. دولت تلاش کرد نقش خود را باتوجه به ۴ فرامین رهبری ایفا کند. الحمدالله این دوره کمترین شکایت وجود داشت. رقابت خوبی صورت گرفت و برای هر کرسی ۵۲ نفر وجود داشت. همه مجالسی که متکی به آرای مردم هستند صلاحیت‌های قانونی از نگاه قانونی اساسی دارند. امیدواریم مجلس با تدبیر، کارشناسی و واقع گرایی به ویژه اولویت های اقتصادی به اولویت‌ها بپردازیم.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
چرا سرمایه‌ها از تالار شیشه‌ای گریزان شدند؟

وی درخصوص افزایش تعطیلات آخر هفته گفت: دولت لایحه خودش را به مجلس ارائه کرده است و مجلس باید پاسخگو باشد.

بهادری جهرمی درباره افزایش بودجه از سوی مجلس گفت: مواردی از سوی مجمع و هیات نظارت و شورای نگهبان واجد ابهام تشخیص داده شد که تعدادی را مجلس اصلاح کرد اما بر تعدادی هم اصرار دارد که باشد. امیدواریم با تعامل با مجلس به یک بودجه تراز برسیم.

سخنگوی دولت درباره نظارت بر بازارها در آستانه سال نو عنوان کرد: در بخش نظارت بر بازار، نگاه اصلی دولت تشکیل وزارت بازرگانی است که هنوز در مجلس به نتیجه نرسیده در دولت همه صلاحیت های بازرسی در اختیار قائم‌مقام وزارت صمت قرار گرفت تا امکان کنترل مؤثر بازار را داشته باشد، سازمان حمایت و سایر نهادهای تابعه جهاد و همچنین مقامات استانی هم در این فرآیند نظارت دارند، طرح کالابرگ الکترونیکی با استقبال خوبی مواجه شده است بیش از ۸۰ درصد از افراد مشمول از این طرح استقبال کرده اند و رضایت عمومی را در پی داشت و تا ۳ ماه ادامه دارد، این طرح در تعطیلات نوروز هم پابرجا خواهد بود.

وی در خصوص دعوت از رئیس جمهور برای سفر به کشور پاکستان برای بررسی تکلیف خط لوله گاز مشترک بین دو کشور بیان کرد: شب گذشته رئیس جمهور با نخست وزیر پاکستان گفتگوی تلفنی داشت و از رییس جمهور دعوت شد سال آینده به این کشور برود موضوع خط لوله گاز ایران به پاکستان در عموم مذاکرات دو کشور مطرح است امیدواریم هر چه سریعتر تعهدات مشترک نهایی شده و امکان بهره برداری از خط لوله گاز فراهم شود.

بهادری جهرمی درباره سیاست دولت در کنترل بازار ارز افزود: دولت و بانک مرکزی برنامه های مختلفی ایجاد کردند، یک محور  آن تامین ارز با تخصیص ارز دارو و مواد اولیه تولید بود، در زمینه افزایش منابع ارزی هم با استفاده از دیپلماسی اقتصادی این منابع افزایش قابل قبولی داشته اند.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
اهمیت ثبت رکورد حمل و نقل در فولاد مبارکه اصفهان / چرایی های پرداختن به موضوع حمل نقل در واحدهای فولادسازی

وی ادامه داد: در خصوص بهبود انتظارات جامعه نیز تلاش شده تا انتظارات تورمی مهار شود، جنگی که دشمن در زمینه اقتصاد راه انداخته، دامن زدن به انتظارات تورمی است دشمن می گفت نرخ ارز در پایان ۱۴۰۰ به فلان عدد می رسد که نشد و مرتبا می گویند چند ماه دیگر به فلان عدد می رسد ولی شکست خوردند. مردم هم نرخ های رسمی بانک‌مرکزی را ملاک قرار دهند.

سخنگوی دولت درباره واردات گوشت گرم از کشورهای دیگر گفت: سیاست اصلی دولت در زمینه گوشت افزایش تولید داخل و احیای دام های مولد است بر همین اساس قراردادهایی با عشایر برای تولید گوشت پیش بینی شده نهاده های دامی هم پیش بینی و ذخیره سازی شده است با این حال برای رفع کمبودها دولت مجوزهایی برای واردات به وزارت جهاد داده است تا زمانی که بتوانیم از برنامه های سیاست رشد تولید داخل بهره برداری کنیم، واردات گوشت تحت نظارت سازمان دامپزشکی ادامه خواهد داشت.

وی درباره این‌که آیا دولت اهتمام به ثبت اموال مدیران و وزرا کرده است، گفت: قانون اساسی همه را ملزم به ارائه لیست اموال به بخش مربوطه قوه قضائیه کرده است. لیست اموال وزرای دولت سیزدهم هم به قوه قضائیه ارائه شده است.

لینک کوتاه : http://www.eghtesadran.com/?p=9314

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها