به گزارش اقتصادران، در روز چهارشنبه بازار ارز و سکه چشم انتظار خروجی نشست شورای حکام بود. این خروجی از این لحاظ مهم بود که ایران گفته اگر قطعنامه صادر شود حتما واکنش نشان می‌دهد. جلسه نشست شورای حکام از روز دوشنبه شروع شد و به گفته فعالان بازار در روز چهارشنبه قرار بود که نسبت به صدور قطعنامه در این نشست تصمیم‌گیری شود.

قیمت دلار هرات چهارشنبه‌ را زیر نرخ یکشنبه و در ۵۹ هزار تومان شروع کرد و در نیمه دوم معاملات با کاهش قیمت درهم، نزولی شد و این کانال را از دست داد. قیمت دلار در معاملات روزانه در ۵۸ هزار و ۷۵۰ تومان بسته شد. این در حالی بود که قیمت دلار فردایی در پشت خط بعد از این خبر با افزایش به سمت مقاومت ۵۹ هزار و ۲۵۰ تومان حرکت کرد و تا ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه نتوانست از آن رد شود و به پایین برگشت.

قیمت درهم امارات در ۱۶ هزار و ۱۶۰ تومان آغاز به کار کرد و در نیمه اول تا ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان بالا رفت. در نیمه دوم قیمت درهم با کاهش در ۱۶ هزار و ۱۳۰ تومان به کار خودش پایان داد.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
مناقشه بر سر خام فروشی به کجا می رسد؟ / تکلیف موانع فروش محصولات زنجیره فولاد چه می شود؟

در بازار هم یک خبر بود که در آن نوشته بود با توجه به احتمال صدور قطعنامه، بانک مرکزی در روز چهارشنبه صبح با تزریق سنگین درهم در بازار دبی سعی کرده تا از اثرات منفی این قطعنامه بر نرخ ارز جلوگیری کند.

قیمت سکه در ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بازگشایی کرد و در ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بسته شد. ایست سکه در این سطح به خاطر متغیر دومش یعنی انس طلا بود. قیمت انس طلای جهانی با افزایش بیش از یک درصدی از مقاومت ۲۳۴۹ دلاری عبور کرد.

قیمت طلای آبشده هم مثل سکه رنج بود و در میانه کانال ۱۴ میلیون نوسان داد. البته در پشت خط قیمت آبشده هم با آن خبر یک بالایی ۱۰۰ هزار تومانی داد و برگشت.

سوژه داغ بازار همچنان پروژه‌های تلگرامی رمزارزی بودند که این روزها همه جا صحبتش است. در روز یکشنبه گفتیم که این پروژه‌ها را با بورس ایران مقایسه می‌کردند و در روز چهارشنبه می‌گفتند که ارزش معاملات بورس ایران کمتر از نات‌کوین در صرافی‌های داخلی بوده است.

یک تحلیل هم در بازار بود که در آن نوشته صندوق‌های طلا از ابتدای سال ۱۴۰۳ فقط یک روز خروج پول داشته است. اما طبق اطلاعات اکوایران از این صندوق‌ها در سال ۱۴۰۳ پنج بار شاهد خروج پول حقیقی از این بازار بودیم که نشان می‌دهد این گزارش سوگیری دارد.

همچنین تحلیل تکنیکالی از یک صندوق طلا در بازار بود که در آن گفته شده بود قیمت این صندوق به کف حمایتی رسیده و احتمال واکنش به این کف در بازار وجود دارد.

به عقیده معامله‌گران فنی اولین مقاومت دلار هرات ۵۹ هزار و ۲۵۰ تومان است و مقاومت مهمترش در ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان قرار دارد. همچنین مقاومت مهم طلای آبشده هم در حوالی ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است.

نکته اول بازار در روز چهارشنبه در مورد یک صرافی معتبر رمزارزی داخلی بود. برخی از فعالان بازار مدعی بودند که یکی از صرافی‌های معتبر رمزارز در روز سه‌شنبه اجازه برداشت پول نمی‌داده.

دیگران خوانده‌اند، شما نیز بخوانید...
تاریخ اجرای طرح ترافیک در سال جدید اعلام شد

نکته دوم بازار تغییر ساعت کاری بانک‌ها بود. به عقیده فعالان بازار تعطیلی بانک بعد از ساعت یک در جریان معاملات اثرگذار بوده است.

نکته سوم بازار این بود که برخی از معامله گران می‌گفتند که بازار دبی، افغانستان، سلیمانیه و ترکیه از ۲۶ خرداد یعنی ۱۰ روز دیگر به مناسبت عید قربان بیش از یک هفته تعطیل هستند.